کانون نشر احکام   ابوالقاسم جوپاری

احکام را با تصویر، جدول و اینفوگرافیک یاد بگیریم.........

....ساختار رساله‌ها از سیاقی علمی پیروی می‌کند. به همین دلیل نقش کتاب خودآموز را ندارند؛ در نتیجه برای فهم برخی مسائل باید به افراد کارشناس و مسئله دان مراجعه نمود. به ویژه آنکه رساله ها حاوی تعداد زیادی لغات و اصطلاحات تخصصیِ فقهی می باشد که فهم آن برای بعضی سخت بوده و گاهی برداشت درست از حکم را نیز به چالش می‌کشد .
به همین منظور کارگروهی با عنوان «کانون نشر احکام» تشکیل شد تا بتوانند احکام شرعی را زیر نظر مراجع معظّم تقلید در قالبی جذاب و سبکی متفاوت و با رویکرد آموزشی در اختیار علاقه‌مندان قرار دهند.
در این آثار، مجموعه‌ای از جدول‌ها و نمودارهای کاربردی، تصایر آموزشی و کمک آموزشی به همراه متنی سلیس و روان گرد هم آمده‌اند تا همه افراد با سنین مختلف و سطح اطلاعات متفاوت، بتوانند از آن بهره ببرند.......


کانال تلگرامی https://telegram.me/atlasshia
رساله کلوب http://www.cloob.com/atlas_shi...
سایت موسسه http://ahkam.atlasshia.ir/

اولین نفری باشد که دیدگاهتان را ثبت می کنید.
کانون نشر احکام   ابوالقاسم جوپاری


فراگیری تکالیف شرعی و احکام اسلامی در زوایای مختلف زندگی ـ به ویژه اموری که همه روزه با آن سر و کار داریم ـ یک ضرورت و وظیفه دینی برای عمل است؛ عملی که ضامن سعادت، جلب رحمت الهی و کام‌یابی دنیوی و اخروی است. از این رو کاربرد روش‌های نو و جاذبه‌های نوشتاری و هنری در عرضة مسائل مورد نیاز، برای یادگیری «بایدها و نبایدهای عملی»، بیش از دیگر امور اهمیت دارد.
«مؤسسه فرهنگی ـ هنری اطلس تاریخ شیعه» با سپاس از تلاش‌های پژوهش‌‌گران محترم حوزه‌های علمیه و نظر به قابلیت‌ فراوانی که پس از پیروزی انقلاب در گسترش احکام اسلامی پیش روست، برای کاستی‌‌زدایی از برخی نگاشته‌ها و روزآمد سازی شیوه نگارش و برخورداری از قالبی جذاب و بدیع، همراه با پاسخ به پرسش‌های نو پدید فقهی، از سال 1385 با تشکیل کانونی ویژه با نام «کانون نشر احکام» بر تدوین و تنظیم کتاب «رساله مصّور» و سایر تولیدات و محصولات نو در این حوزه همت گماشت.

اولین نفری باشد که دیدگاهتان را ثبت می کنید.
کانون نشر احکام   ابوالقاسم جوپاری

معرفی کانون نشر احکام

موسسه فرهنگی ـ هنری اطلس تاریخ شیعه تحت اشراف حضرت آیت الله خوشوقت«ره» و با مدیریت حجت الاسلام بنایی کاشی با رویکرد نوآوری در روش‌ها و ايجاد جاذبه های هنری و ديداری، در طول ده سال فعالیت، تولیدات نو، علمی و چشم نوازی پدید آورده است.

در حال حاضر فعّالیت مؤسسه در قالب سه گروه و يك كانون در جريان است:
1- گروه اطلس قرآن
2- گروه تاریخ
3- گروه جغرافیای تاریخی
4- کانون نشر احکام

اولین نفری باشد که دیدگاهتان را ثبت می کنید.